twitter-292994_1920

8 pomysłów na posty na facebooku

Piszesz posty na firmowym profilu facebookowym?

Zastanawiasz się co może być interesujące dla Twoich odiorców?

Myślisz jak zaangażować fanów, żeby później stali się Twoimi klientami?

Myślę, że najważniejszym zadaniem jest najpierw poznać swoich klientów, ich oczekiwania, zainteresowania, problemy.

Następnie zadać sobie pytanie jaki jest cel i zadanie postów, a co za tym idzie tematyka naszych postów.

Później dobrze byłoby opracować harmonogram postów, tak żeby ukazywały się one systematycznie, były spójne z Twoją marką i założeniami.

Przyznam, że jak na początku wykonasz dobrze to zadanie, to później nie będzie problemów, stresu i frustracji związanych z prowadzeniem Twojej firmowej strony na facebooku.

Jak odpowiesz sobie na powyższe pytania łatwiej będzie Ci ułożyć strategię działania, a pomysły na posty przyjdą same:)

Poniżej przedstawiam Ci 8 pomysłów, które sprawdzają się na mojej biurowej stronie na facebooku:

  • Inspiracja – post, który zawiera wartościowe informacje odnośnie jakiegoś konkretnego, wyjątkowego miejsca, restauracji, obiektu, atrakcji turystycznej.
  • Zapytanie – pytaj Twoich fanów: gdzie pojadą na wakacje, jakie miejsca na wyprawy lubią najbardziej, jaki hotel by wybrali, czy lubią aktywne wakacje, jak spędzają wolny czas, jaką ofertę by wybrali, czego potrzebowaliby w obiekcie noclegowy…itp.
  • Poproś o radę – jeśli zastanawiasz się nad jakimś konkretną ofertą, miejsce, pomysłem na wycieczkę, spacer, zapytaj swoich fanów co by wybrali.
  • Filmik instruktażowy – nagraj film, który rozwiąże problem Twojego klienta, np. jak się spakować, jakie pamiątki przywieźć z podróży, jak znaleźć nietypowe, atrakcyjne miejsce itp.
  • Spotkanie na żywo – tematyczne i systematyczne spotkania na żywo na Twojej firmowej stronie: webinary podróżnicze, spotkania kulinarne.
  • Chwal się sukcesami – pokazuj na swoim firmowym profilu co się dzieje w Twojej turystycznej firmie. Jeśli oferta szybko się sprzedała, jeśli klienci są zadowoleni z pobytu w Twojej agroturystyce, jeśli lubią Ciebie jako przewodnika, jeśli dostałeś/aś rekomendacje – napisz o tym.
  • Kulinarne inspiracje – możesz też zamieszczać posty o tym co serwujecie w Waszym hotelu, kto dla Was gotuje, o tym co się jada w danym kraju, rejonie, możesz napisać o swojej ulubionej restauracji, potrawie i zachęcić fanów do rozmowy.
  • Pokaż swój zespół i pracowników, co jakiś czas pokazuj siebie. Twoi fani na pewno się ucieszą jak co jakiś czas zobaczą kto kryje się pod marką, którą promujesz. W dzisiejszych czasach warto pomyśleć o tym jak zbudować dobre relacje dla swoich klientów.

Mam nadzieję, że te pomysły się Tobie przydadzą.

Najważniejsze moim zdaniem to nie zapominać o swoich fanach i budować ich zaufanie i dobre relacje.

[/su_list]
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *